19-213/BHC-AP1Q2/5T EVERLIGHT
Symbol Micros:
OL.19-213/BHC-AP1Q2/5T
Case : Rys.OL.19-213/BHC-AP1Q2/5T
LED SMD 0805 blue; dimensions: 2x1,25x1mm; luminosity: 45-112mcd; diode current: 20mA Wavelenght: 464,5-476,5nm; viewing angle: 140°; voltage: 2,7-3,7V
Parameters
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 |
| LED colours: | Blue |
| Brightness: | 45mcd ~ 112mcd |
| Viewing angle: | 140° |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 19-213/BHC-AP1Q2/5T RoHS
Case style: Rys.OL.19-213/BHC-AP1Q2/5T
In stock:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2117 | 0,1073 | 0,0650 | 0,0515 | 0,0470 |
Manufacturer:: EVERSPIN
Manufacturer part number: 19-213/BHC-AP1Q2/5T
Case style: Rys.OL.19-213/BHC-AP1Q2/5T
External warehouse:
4700 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0571 |
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 |
| LED colours: | Blue |
| Brightness: | 45mcd ~ 112mcd |
| Viewing angle: | 140° |
| LED diode current: | 20mA |
| Diode lens: | Wodnoprzeźroczysta |
| Power: | 75mW |
| Nominal voltage: | 2,7V ~ 3,7V |
| Wavelength range: | 464,5nm ~ 476,5nm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols