19-213/T1D-KS1T1N/3T/EU EVERLIGHT
Symbol Micros:
OL.19-213/T1D-KS1T1N/3T/EU
Case : Rys.OL.19-213/T1D-KS1T1N/3T/EU
LED SMD 0603 white cold; luminosity: 180-360mcd; diode current: 25mA Viewing angle: 130°; operating voltage: 2,7-3,7V
Parameters
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| LED colours: | Cold white |
| Brightness: | 180mcd ~ 360mcd |
| Viewing angle: | 130° |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 19-213/T1D-KS1T1N/5T/EU RoHS
Case style: Rys.OL.19-213/T1D-KS1T1N/3T/EU
In stock:
5000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1922 | 0,0962 | 0,0573 | 0,0474 | 0,0427 |
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| LED colours: | Cold white |
| Brightness: | 180mcd ~ 360mcd |
| Viewing angle: | 130° |
| LED diode current: | 25mA |
| Diode lens: | Diffusive |
| Power: | 95mW |
| Front: | Flat |
| Nominal voltage: | 2,7V ~ 3,7V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols