204-10SURC/S400-A8 EVERLIGHT
Symbol Micros:
OL.204-10SURC/S400-A8
Case : Rys.OL.204-10SURC/S400-A8
LED THT; 3 mm; red; brightness: 800-1250mcd; diode current: 50mA Wavelength: 624-632nm; Water-clear; Voltage: 2-2,4V
Parameters
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Colour: | Red |
| Brightness: | 800mcd ~ 1250mcd |
| Forward current: | 50mA |
| Viewing angle: | 30° |
| Wavelength range: | 624nm ~ 632nm |
| Forvard volatge range: | 2V ~ 2,4V |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 204-10SURC/S400-A8 RoHS
Case style: Rys.OL.204-10SURC/S400-A8
In stock:
2000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1000+ | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1672 | 0,0669 | 0,0389 | 0,0325 | 0,0304 |
Manufacturer:: EVERSPIN
Manufacturer part number: 204-10SURC/S400-A8
Case style: Rys.OL.204-10SURC/S400-A8
External warehouse:
5925 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0518 |
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Colour: | Red |
| Brightness: | 800mcd ~ 1250mcd |
| Forward current: | 50mA |
| Viewing angle: | 30° |
| Wavelength range: | 624nm ~ 632nm |
| Forvard volatge range: | 2V ~ 2,4V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Diameter: | 3mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols