24-21SYGC/S530-E2/TR8 EVERLIGHT
Symbol Micros:
OL.24-21SYGC/S530-E2/TR8
Case : Rys.OL.24-21SYGC/S530-E2/TR8
LED SMD 1206; yellow-green; dimensions: 3,2x1,6x1,1mm; luminosity: 16-22mcd; diode current: 25mA Wavelenght: 573-575nm; viewing angle: 130°; operating voltage: 1,7-2,4V
Parameters
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| LED colours: | Yellow-Green |
| Brightness: | 16mcd ~ 22mcd |
| Viewing angle: | 130° |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 24-21SYGC/S530-E2/TR8 RoHS
Case style: Rys.OL.24-21SYGC/S530-E2/TR8
In stock:
2000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2035 | 0,0963 | 0,0539 | 0,0408 | 0,0370 |
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| LED colours: | Yellow-Green |
| Brightness: | 16mcd ~ 22mcd |
| Viewing angle: | 130° |
| LED diode current: | 25mA |
| Diode lens: | Wodnoprzeźroczysta |
| Power: | 60mW |
| Nominal voltage: | 1,7V ~ 2,4V |
| Wavelength range: | 573nm ~ 575nm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols