25-21UYC/S530-A2/TR8 EVERLIGHT
Symbol Micros:
OL.25-21UYC/S530-A2/TR8
Case : Rys.OL.25-21UYC/S530-A2/TR8
LED SMD 1206; yellow; dimensions: 3,2x1,6x1,1mm; brightness: 18-45mcd; diode current: 25mA Wavelenght: 589-591nm; viewing angle: 60°; operating voltage: 2-2,4V
Parameters
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| LED colours: | Yellow |
| Brightness: | 18mcd ~ 45mcd |
| Viewing angle: | 60° |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 25-21UYC/S530-A2/TR8 RoHS
Case style: Rys.OL.25-21UYC/S530-A2/TR8
In stock:
2000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1957 | 0,0926 | 0,0518 | 0,0391 | 0,0356 |
Manufacturer:: EVERSPIN
Manufacturer part number: 25-21UYC/S530-A2/TR8
Case style: Rys.OL.25-21UYC/S530-A2/TR8
External warehouse:
8100 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0411 |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 25-21UYC/S530-A2/TR8
Case style: Rys.OL.25-21UYC/S530-A2/TR8
External warehouse:
58000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0369 |
| Manufacturer: | EVERLIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| LED colours: | Yellow |
| Brightness: | 18mcd ~ 45mcd |
| Viewing angle: | 60° |
| LED diode current: | 25mA |
| Diode lens: | Wodnoprzeźroczysta |
| Power: | 60mW |
| Nominal voltage: | 2V ~ 2,4V |
| Wavelength range: | 589nm ~ 591nm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols