LTST-C190KGKT Lite-On
Symbol Micros:
OL.LTST-C190KGKT
Case : Rys.OLS.03w
LED SMD 0603 (1608); green; 18~71mcd; 567.5~576.5nm; 30mA; 130°; 1.9~2.4V; -30~+85°C; transparent
Parameters
| Mounting: | SMD |
| Colour: | Green |
| Brightness: | 18~71mcd |
| Wavelength range: | 567,5~576,5nm |
| Forward current: | 30mA |
| Viewing angle: | 130° |
| Forvard volatge range: | 1,9~2,4V |
Manufacturer:: LITE-ON
Manufacturer part number: LTST-C190KGKT RoHS
Case style: Rys.OLS.03w
Datasheet
In stock:
3556 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ | 4000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0779 | 0,0309 | 0,0181 | 0,0133 | 0,0120 |
Manufacturer:: LITE-ON
Manufacturer part number: LTST-C190KGKT
Case style: Rys.OLS.03w
External warehouse:
142500 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0184 |
Manufacturer:: LITE-ON
Manufacturer part number: LTST-C190KGKT
Case style: Rys.OLS.03w
External warehouse:
380000 pcs.
| Quantity of pcs. | 12000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0131 |
| Mounting: | SMD |
| Colour: | Green |
| Brightness: | 18~71mcd |
| Wavelength range: | 567,5~576,5nm |
| Forward current: | 30mA |
| Viewing angle: | 130° |
| Forvard volatge range: | 1,9~2,4V |
| Operating temperature (range): | -30°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols