FYLS-0402CKURC FORYARD
Symbol Micros:
OLC.FYLS-0402CKURC
Case : Rys.OLC.FYLS-0402CKURC
LED SMD 0402 red; luminosity: 57-145mcd; diode current: 30mA Wavelenght: 623-645nm; viewing angle: 20°; operating voltage: 1,7-2,4V
Parameters
| Mounting: | SMD |
| Colour: | Red |
| Brightness: | 57mcd ~ 145mcd |
| Wavelength range: | 623nm ~ 645nm |
| Forward current: | 30mA |
| Viewing angle: | 20° |
| Forvard volatge range: | 1,7V ~ 2,4V |
Manufacturer:: FORYARD
Manufacturer part number: FYLS-0402CKURC RoHS
Case style: Rys.OLC.FYLS-0402CKURC
In stock:
20000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1000+ | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1308 | 0,0500 | 0,0282 | 0,0233 | 0,0218 |
| Mounting: | SMD |
| Colour: | Red |
| Brightness: | 57mcd ~ 145mcd |
| Wavelength range: | 623nm ~ 645nm |
| Forward current: | 30mA |
| Viewing angle: | 20° |
| Forvard volatge range: | 1,7V ~ 2,4V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols