HLMP-1700 BROADCOM
Symbol Micros:
OLC.HLMP-1700
Case : Rys.OLC.HLMP-1700
LED THT; diffused; red; luminosity: 2mcd; viewing angle: 50°; diode current: 2mA Wavelenght: 635nm; working voltage: 1,7-2V
Parameters
| Manufacturer: | Broadcom |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | THT |
| LED colours: | Red |
| Brightness: | 2mcd |
| Viewing angle: | 50° |
| LED diode current: | 2mA |
| Manufacturer: | Broadcom |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | THT |
| LED colours: | Red |
| Brightness: | 2mcd |
| Viewing angle: | 50° |
| LED diode current: | 2mA |
| Diode lens: | Diffusive |
| Nominal voltage: | 1,7V ~ 2V |
| Diameter: | 3mm |
| Wavelength (nm): | 635nm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 100°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols