OLC10m1500
Symbol Micros:
OLC10m1500
Case : Rys.OLC10m1500
LED; THT; 10mm; red; 60~120mcd; 625nm; 20mA; 55°; 1.8~2.4V; diffused
Parameters
| Colour: | Red |
| Brightness: | 60~120mcd |
| Forward current: | 20mA |
| Viewing angle: | 55° |
| Wavelength (nm): | 625nm |
| Forvard volatge range: | 1,8~2,4V |
| Mounting: | THT |
| Colour: | Red |
| Brightness: | 60~120mcd |
| Forward current: | 20mA |
| Viewing angle: | 55° |
| Wavelength (nm): | 625nm |
| Forvard volatge range: | 1,8~2,4V |
| Mounting: | THT |
| Diameter: | 10mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols