L-3VEGW Kingbright
Symbol Micros:
OLCZ.3m0040-3wk
Case : Rys.OLCZ.3m0040-3wk
LED; THT; 3mm; red/green; 15~40/20~40mcd; 617/568nm; 30mA; 60°; 2.0~2.5/2.2~2.5V; 3 pins; diffused
Parameters
| Colour: | Red/Green |
| Wavelength range: | 617/568nm |
| Brightness: | 15~40/20~40mcd |
| Forward current: | 30mA |
| Viewing angle: | 60° |
| Forvard volatge range: | 2,0~2,5/2,2~2,5V |
| Mounting: | THT |
| Colour: | Red/Green |
| Wavelength range: | 617/568nm |
| Brightness: | 15~40/20~40mcd |
| Forward current: | 30mA |
| Viewing angle: | 60° |
| Forvard volatge range: | 2,0~2,5/2,2~2,5V |
| Mounting: | THT |
| Diameter: | 3mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols