L-59EGW Kingbright
Symbol Micros:
OLCZ.5m0060-3wk
Case : Rys.OLCZ.5m0060-3wk
LED; THT; 5mm; red/green; 20~60/20~50mcd; 625/565nm; 30/25mA; 60°; 2.0~2.5/2.2~2.5V; -40~+85°C; 3 pins; diffused
Parameters
| Colour: | Red/Green |
| Wavelength range: | 625/565nm |
| Brightness: | 20~60/20~50mcd |
| Viewing angle: | 60° |
| Forvard volatge range: | 2,0~2,5/2,2~2,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Colour: | Red/Green |
| Wavelength range: | 625/565nm |
| Brightness: | 20~60/20~50mcd |
| Viewing angle: | 60° |
| Forvard volatge range: | 2,0~2,5/2,2~2,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Diameter: | 5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols