L-819EGW Kingbright
Symbol Micros:
OLCZ.L-819EGW
Case : Rys.OLCZ.L-819EGW
LED THT; red/green; luminosity: 36-80mcd/18-50mcd; viewing angle: 50°; diode current: 25mA Wavelength: 625-627nm/565-568nm; diffused; power: 105mW; working voltage: 2-2,5V/2,2-2,5V
Parameters
| Colour: | Red/Green |
| Brightness: | 80 mcd |
| Forward current: | 20mA |
| Viewing angle: | 50° |
| Forvard volatge [UF]: | 2,5V |
| Wavelength (nm): | 625nm |
| Forvard volatge range: | 2,0V ~ 2,5V |
Manufacturer:: KingBright
Manufacturer part number: L-819EGW RoHS
Case style: Rys.OLCZ.L-819EGW
In stock:
600 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4782 | 0,2897 | 0,2226 | 0,2007 | 0,1910 |
| Colour: | Red/Green |
| Brightness: | 80 mcd |
| Forward current: | 20mA |
| Viewing angle: | 50° |
| Forvard volatge [UF]: | 2,5V |
| Wavelength (nm): | 625nm |
| Forvard volatge range: | 2,0V ~ 2,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Diameter: | 10mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols