OLI.WK.120W-BA2
Symbol Micros: OLI.WK.120W-BA2
Contractor Symbol:
Case : BA628x111x86.5mm
LED work light, 120W, cold white (6000K), 8400lm, 30°, 10÷30VDC Black case, shape: bar, IP67, 628×111×86.5mm, 1910g, 40x 3W Epistar LED
Parameters
Shape: Longitudinal
Light temperature: Cold white
Viewing angle: 30°
Power: 120W
Supply voltage range: 10÷30VDC
Manufacturer:: import Manufacturer part number: OLI.WK.120W-BA2 RoHS Case style: BA628x111x86.5mm
In stock:
9 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 6+ 12+ 30+
Add to comparison tool
Packaging:
6
Shape: Longitudinal
Light temperature: Cold white
Viewing angle: 30°
Power: 120W
Supply voltage range: 10÷30VDC
Detailed description
Product type: LED Work Light 120W elongated
Power: 120W
Actual power: 40W
Light color: cool white (6000K)
Luminous flux: 3800lm
Beam angle: 30° (spot option)
Power supply voltage: 10÷30VDC
Housing color: black
Shape: elongated
Ingress protection rating: IP67
Dimensions L×H×W: 628×111×86.5mm
Weight: 1910g
Number and type of LEDs: 40x 3W Epistar LED (2 rows)