OLI.WK.96W-RRA
Symbol Micros: OLI.WK.96W-RRA
Contractor Symbol:
Case : 9603
LED work light, 96W, cold white (6000K), 7500lm, 30°, 10÷30VDC Black case, shape: round, IP67, 2820g, 32x 3W Epistar LED
Parameters
Shape: Circle
Light temperature: Cold white
Viewing angle: 30°
Power: 96W
Supply voltage range: 10÷30VDC
Manufacturer:: import Manufacturer part number: KRD-9603 Red RoHS Case style: 9603
In stock:
1 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 2+ 5+ 10+ 20+
Add to comparison tool
Packaging:
1
Shape: Circle
Light temperature: Cold white
Viewing angle: 30°
Power: 96W
Supply voltage range: 10÷30VDC
Detailed description
Product type: 96W Round LED Work Light
Power: 96W
Light color: cool white (6000K)
Luminous flux: 7500lm
Beam angle: 30° (spot option)
Supply voltage: 10÷30VDC
Housing color: red
Shape: round
Ingress protection rating: IP67
Weight: 2650g
Number and type of LEDs: 32x 3W Epistar LED