OLN.PLCC2.0600
Symbol Micros:
OLN.PLCC2.0600
Case : Rys.PLCC2s
LED PLCC-2 (3528); blue (470nm); luminosity 400 - 600 mcd; viewing angle 120°; IF=20mA; VF=3.2V; with lens;
Parameters
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | PLCC2 |
| LED colours: | Blue |
| Brightness: | 400 - 600 mcd |
| Viewing angle: | 120° |
| LED diode current: | 20mA |
Manufacturer:: YETDA
Manufacturer part number: S775ANB4 RoHS
Case style: Rys.PLCC2s
In stock:
2000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3181 | 0,1699 | 0,1322 | 0,1197 | 0,1157 |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | PLCC2 |
| LED colours: | Blue |
| Brightness: | 400 - 600 mcd |
| Viewing angle: | 120° |
| LED diode current: | 20mA |
| Wavelength (nm): | 470nm |
| Forvard volatge [UF]: | 3,2V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols