OLP.1.8c4200 OPTOSUPPLY
Symbol Micros:
OLP.1.8c4200
Case : Rys.OLP.1.8c4200
LED; THT; 1.8mm; orange; 4200mcd; 605nm; 15mA; 30°; 12V; -30~+85°C
Parameters
| Colour: | Orange |
| Brightness: | 4200mcd |
| Forward current: | 15mA |
| Viewing angle: | 30° |
| Forvard volatge [UF]: | 12,0V |
| Wavelength (nm): | 605nm |
| Operating temperature (range): | -30°C ~ 85°C |
Manufacturer:: OPTOSUPPLY
Manufacturer part number: OS5OGA7331A-12V RoHS
Case style: Rys.OLP.1.8c4200
In stock:
100 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 300+ | 1200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5771 | 0,3510 | 0,2685 | 0,2403 | 0,2308 |
| Colour: | Orange |
| Brightness: | 4200mcd |
| Forward current: | 15mA |
| Viewing angle: | 30° |
| Forvard volatge [UF]: | 12,0V |
| Wavelength (nm): | 605nm |
| Operating temperature (range): | -30°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
| Diameter: | 1,8mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols