OLSL.BC.10W.116x53
Symbol Micros: OLSL.BC.10W.116x53
Contractor Symbol:
Case : N179_116x53
LED sheet 12V, 10W, warm white (3000K), 1000lm, 120°, 12VDC 1xCOB, IP66, 116x53mm, CRI>70
Parameters
Colour: Warm white
Dimensions: 116x53mm
Brightness: 1000lm
Viewing angle: 120°
Colour temperature: 3000K
Operating voltage: 12V
Power: 10W
Manufacturer:: import Manufacturer part number:   Case style: N521_116x53
In stock:
1 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 20+ 100+ 300+
Add to comparison tool
Stock available
Until stock lasts
Packaging:
1
In stock:
15 pcs.
Add to comparison tool
Stock available
Until stock lasts
Packaging:
20
Colour: Warm white
Dimensions: 116x53mm
Brightness: 1000lm
Viewing angle: 120°
Colour temperature: 3000K
Operating voltage: 12V
Power: 10W
IP rating: IP66
Detailed description
Product type: COB LED Sheet 10.0W
Power: 10.0W
Light color: warm white 3000K
Luminous flux: 1000lm
Beam angle: 120°
Voltage: 12V DC
Number of LEDs: 1 x COB
Dimensions: 116x53mm
Dimmable: no
CRI (Ra): >70
Note!
The sheet must be installed on a heatsink or other heat-dissipating material.
FEATURES:
  • The sheet is made of flexible material
  • High efficiency 100 lm/W
  • CRI > 70
  • Lifespan up to 40,000h at temperatures below 60°C