KA-3528SYCKT Kingbright
Symbol Micros:
OLY.KA-3528SYCKT
Case : Rys.OLY.KA-3528SYCKT
LED 3528 (PLCC2) yellow; luminosity: 120-250mcd; viewing angle: 120°; diode current: 30mA Wavelenght: 590nm; working voltage: 2-2,5V
Parameters
| Manufacturer: | KINGBRIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 3528 |
| LED colours: | Yellow |
| Brightness: | 120mcd ~ 250mcd |
| Viewing angle: | 120° |
Manufacturer:: KingBright
Manufacturer part number: KA-3528SYCKT RoHS
Case style: Rys.OLY.KA-3528SYCKT
In stock:
2000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3107 | 0,1662 | 0,1294 | 0,1170 | 0,1132 |
| Manufacturer: | KINGBRIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 3528 |
| LED colours: | Yellow |
| Brightness: | 120mcd ~ 250mcd |
| Viewing angle: | 120° |
| LED diode current: | 30mA |
| Nominal voltage: | 2V ~ 2,5V |
| Wavelength range: | 590nm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols