KPTD-2012LVSYCK Kingbright
Symbol Micros:
OLY.KPTD-2012LVSYCK
Case : Rys.OLY.KPTD-2012LVSYCK
LED SMD 0805 yellow; dimensions: 2x1,25x1,05mm; luminosity: 30-90mcd; diode current: 30mA Wavelenght: 590nm; viewing angle: 40°; voltage: 1,5-2,1V
Parameters
| Manufacturer: | KINGBRIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 |
| LED colours: | Yellow |
| Brightness: | 30mcd ~ 90mcd |
| Viewing angle: | 40° |
| Manufacturer: | KINGBRIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 |
| LED colours: | Yellow |
| Brightness: | 30mcd ~ 90mcd |
| Viewing angle: | 40° |
| LED diode current: | 30mA |
| Wavelength (nm): | 590nm |
| Diode lens: | Wodnoprzeźroczysta |
| Power: | 75mW |
| Nominal voltage: | 1,5V ~ 2,1V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols