L-13YD Kingbright
Symbol Micros:
OLY.L-13YD
Case : Rys.OLY.L-13YD
LED THT 2mm; yellow; diffussed; luminosity: 3-8mcd; wavelenght: 588-590nm viewing angle: 70°; working voltage: 2,1-2,5V
Parameters
| Brightness: | 3mcd ~ 8mcd |
| Colour: | Yellow |
| Nominal voltage: | 2,1V ~ 2,5V |
| Wavelength range: | 588nm ~ 590nm |
| Diameter: | 2mm |
| Manufacturer: | KingBright |
| Mounting: | THT |
Manufacturer:: KingBright
Manufacturer part number: L-13YD RoHS
Case style: Rys.OLY.L-13YD
In stock:
1000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2855 | 0,1569 | 0,1029 | 0,0887 | 0,0819 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-23
Quantity of pcs.: 1000
| Brightness: | 3mcd ~ 8mcd |
| Colour: | Yellow |
| Nominal voltage: | 2,1V ~ 2,5V |
| Wavelength range: | 588nm ~ 590nm |
| Diameter: | 2mm |
| Manufacturer: | KingBright |
| Mounting: | THT |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
| Viewing angle: | 70° |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols