LTST-C170YKT LITE-ON
Symbol Micros:
OLY.LTST-C170YKT
Case : Rys.OLY.LTST-C170YKT
LED SMD 0805 yellow; dimensions: 2x1,25x1,1mm; luminosity: 1-30mcd; diode current: 20mA Wavelenght: 585-588nm; viewing angle: 130°; voltage: 2,1-2,6V
Parameters
| Manufacturer: | OPTOSUPPLY |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 |
| LED colours: | Yellow |
| Brightness: | 1mcd ~ 30mcd |
| Viewing angle: | 130° |
| Manufacturer: | OPTOSUPPLY |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 |
| LED colours: | Yellow |
| Brightness: | 1mcd ~ 30mcd |
| Viewing angle: | 130° |
| LED diode current: | 20mA |
| Diode lens: | Wodnoprzeźroczysta |
| Power: | 60mW |
| Front: | Flat |
| Nominal voltage: | 2,1V ~ 2,6V |
| Wavelength range: | 585nm ~ 588nm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols