APA2106CGCK Kingbright
Symbol Micros:
OLZ.0805w0060
Case : Rys.OLZ.0805w0060
LED SMD 0805 green 60mcd water clear Viewing angle 120°; IF=20mA; VF=2,1V
Parameters
| Manufacturer: | KINGBRIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 |
| LED colours: | Green |
| Brightness: | 60mcd |
| Viewing angle: | 120° |
| Manufacturer: | KINGBRIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 |
| LED colours: | Green |
| Brightness: | 60mcd |
| Viewing angle: | 120° |
| LED diode current: | 20mA |
| Wavelength (nm): | 570nm |
| Forvard volatge [UF]: | 2,1V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols