FYLS-0402CPGC FORYARD
Symbol Micros:
OLZ.FYLS-0402CPGC
Case : Rys.OLZ.FYLS-0402CPGC
LED SMD 0402 green; luminosity: 360-750mcd; diode current: 30mA Wavelenght: 514-529nm; viewing angle: 36°; operating voltage: 2,6-3,5V
Parameters
| Mounting: | SMD |
| Colour: | Green |
| Brightness: | 360mcd ~ 750mcd |
| Wavelength range: | 514nm ~ 529nm |
| Forward current: | 30mA |
| Viewing angle: | 36° |
| Forvard volatge range: | 2,6V ~ 3,5V |
Manufacturer:: FORYARD
Manufacturer part number: FYLS-0402CPGC RoHS
Case style: Rys.OLZ.FYLS-0402CPGC
In stock:
20000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1000+ | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1195 | 0,0458 | 0,0258 | 0,0213 | 0,0199 |
| Mounting: | SMD |
| Colour: | Green |
| Brightness: | 360mcd ~ 750mcd |
| Wavelength range: | 514nm ~ 529nm |
| Forward current: | 30mA |
| Viewing angle: | 36° |
| Forvard volatge range: | 2,6V ~ 3,5V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols