KPTD-2012LVZGCK Kingbright
Symbol Micros:
OLZ.KPTD-2012LVZGCK
Case : Rys.OLZ.KPTD-2012LVZGCK
LED SMD 0805 green; dimensions: 2x1,25x1,05mm; luminosity: 30-90mcd; diode current: 30mA Wavelenght: 514-525nm; viewing angle: 30°; voltage: 2,2-3,1V
Parameters
| Manufacturer: | KINGBRIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 |
| LED colours: | Green |
| Brightness: | 180mcd ~ 440mcd |
| Viewing angle: | 30° |
| Manufacturer: | KINGBRIGHT |
| Diode type: | LED |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 |
| LED colours: | Green |
| Brightness: | 180mcd ~ 440mcd |
| Viewing angle: | 30° |
| LED diode current: | 30mA |
| Diode lens: | Wodnoprzeźroczysta |
| Nominal voltage: | 2,2V ~ 3,1V |
| Wavelength range: | 515nm ~ 525nm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols