6N137 EVERLIGHT
Symbol Micros:
OO6N137
Case : PDIP08
Single-Channel CTR N/A% Vce 7V Uiso 2,5kV Replacement: LTV6N137
Parameters
| CTR: | N/A% |
| Case: | PDIP08 |
| Output type: | Open Collector |
| Insulation breakdown voltage: | 2500V |
| Output voltage [V]: | 7V |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 6N137 RoHS
Case style: PDIP08
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 45+ | 180+ | 720+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8080 | 0,5112 | 0,4052 | 0,3675 | 0,3510 |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 6N137
Case style: PDIP08
External warehouse:
14750 pcs.
| Quantity of pcs. | 1035+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3510 |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 6N137
Case style: PDIP08
External warehouse:
15143 pcs.
| Quantity of pcs. | 360+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3510 |
Manufacturer:: EVERSPIN
Manufacturer part number: 6N137
Case style: PDIP08
External warehouse:
1725 pcs.
| Quantity of pcs. | 15+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3850 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-25
Quantity of pcs.: 1125
Item in delivery
Estimated date:
2026-08-14
Quantity of pcs.: 2250
Item in delivery
Estimated date:
2026-06-30
Quantity of pcs.: 2250
| CTR: | N/A% |
| Case: | PDIP08 |
| Output type: | Open Collector |
| Insulation breakdown voltage: | 2500V |
| Output voltage [V]: | 7V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols