6N139
Symbol Micros:
OO6N139
Case : PDIP08
Single-Channel CTR 400-1100% Vce 18V Uiso 2,5kV Replacement: LTV6N139
Parameters
| CTR: | 400-1100% |
| Case: | PDIP08 |
| Output type: | Darlington with Vcc |
| Insulation breakdown voltage: | 2500V |
| Output voltage [V]: | 18V |
Manufacturer:: LITE-ON
Manufacturer part number: 6N139-L RoHS
Case style: PDIP08
In stock:
1450 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 800+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5842 | 0,3533 | 0,2709 | 0,2450 | 0,2332 |
Manufacturer:: EVERLIGHT
Manufacturer part number: 6N139
Case style: PDIP08
External warehouse:
8865 pcs.
| Quantity of pcs. | 1125+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3116 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 6N139
Case style: PDIP08
External warehouse:
325 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4863 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: 6N139
Case style: PDIP08
External warehouse:
200 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,5831 |
| CTR: | 400-1100% |
| Case: | PDIP08 |
| Output type: | Darlington with Vcc |
| Insulation breakdown voltage: | 2500V |
| Output voltage [V]: | 18V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols