EE-SX1140
Symbol Micros:
OOEESX1140
Case : Rys.EE-SX1140
Photomicrosensor, slot-type, phototransistor output Slot width: 14mm, mounting: THT, If=50mA, Vce=30V, Ic=20mA, Pc=100mW, -25÷85°C
Parameters
| Supply voltage: | 30V |
| Operating current: | 50mA |
| Operating temperature (range): | -25°C ~ 85°C |
| Type of optical sensor: | Szczelina(nadajnik-odbiornik) |
| Connection: | Soldering |
| Sensor type: | Photoelectric |
Manufacturer:: OMRON
Manufacturer part number: EE-SX1140 RoHS
Case style: Rys.EE-SX1140
Datasheet
In stock:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 40+ | 120+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,5801 | 2,1556 | 1,9103 | 1,7735 | 1,7193 |
Manufacturer:: OMRON
Manufacturer part number: EESX1140
Case style: Rys.EE-SX1140
External warehouse:
880 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,7193 |
| Supply voltage: | 30V |
| Operating current: | 50mA |
| Operating temperature (range): | -25°C ~ 85°C |
| Type of optical sensor: | Szczelina(nadajnik-odbiornik) |
| Connection: | Soldering |
| Sensor type: | Photoelectric |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols