HCPL-2601
Symbol Micros:
OOHCPl2601
Case : PDIP08
Single-Channel Uiso 3,75kV 10Mbd CMR 10kV/us Iout 50mA Replacement: 6N137, PS9701 , HCPL-2601-000E
Parameters
| CTR: | N/A |
| Case: | PDIP08 |
| Output type: | Open Collector |
| Insulation breakdown voltage: | 3750V |
| Output voltage [V]: | 5,5V |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: HCPL-2601 RoHS
Case style: PDIP08
In stock:
1 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,8986 | 1,5146 | 1,2956 | 1,1636 | 1,1165 |
Manufacturer:: AVAGO
Manufacturer part number: HCPL-2601-000E RoHS
Case style: PDIP08
In stock:
56 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,7431 | 1,3898 | 1,1896 | 1,0694 | 1,0247 |
Manufacturer:: BROADCOM
Manufacturer part number: HCPL-2601-020E
Case style: PDIP08
External warehouse:
1720 pcs.
| Quantity of pcs. | 400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1165 |
Manufacturer:: BROADCOM
Manufacturer part number: HCPL-2601-000E
Case style: PDIP08
External warehouse:
14020 pcs.
| Quantity of pcs. | 400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1165 |
Manufacturer:: BROADCOM
Manufacturer part number: HCPL-2601-500E
Case style: PDIP08
External warehouse:
49000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1165 |
| CTR: | N/A |
| Case: | PDIP08 |
| Output type: | Open Collector |
| Insulation breakdown voltage: | 3750V |
| Output voltage [V]: | 5,5V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols