HCPL-316J
Symbol Micros:
OOHCPl316j
Case : SOP16W
Single-Channel Uiso 3,75kV 2.5A IGBT Gate driver HCPL-316J-000E; HCPL-316J-500E; HCPL-316J-000E(45pcs/Tube), HCPL-316J-500E(850pcs/T&R); HCPL316J-GURT;
Parameters
| CTR: | N/A |
| Case: | SOP16W |
| Output type: | Gate Driver |
| Insulation breakdown voltage: | 3750V |
| Output voltage [V]: | 30V |
Manufacturer:: AVAGO
Manufacturer part number: HCPL-316J-500E RoHS
Case style: SOP16Wt/r
In stock:
210 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 4+ | 15+ | 75+ | 225+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 3,1710 | 2,6658 | 2,4344 | 2,3069 | 2,2644 |
Manufacturer:: BROADCOM
Manufacturer part number: HCPL-316J-500E
Case style: SOP16W
External warehouse:
46750 pcs.
| Quantity of pcs. | 850+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,4347 |
Manufacturer:: BROADCOM
Manufacturer part number: HCPL-316J-000E
Case style: SOP16W
External warehouse:
12199 pcs.
| Quantity of pcs. | 180+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,4090 |
| CTR: | N/A |
| Case: | SOP16W |
| Output type: | Gate Driver |
| Insulation breakdown voltage: | 3750V |
| Output voltage [V]: | 30V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols