LTH209-01
Symbol Micros:
OOLTH209-01
Case : Rys30.1a
Reflective; Uout 30V; Ucesat 0,4V; If 50mA; Ic 20mA; -35°C~65°C; Phototransistor; Substitute: LTH-209-01;
Parameters
| Manufacturer: | LITEON |
| Number of channels: | 1 |
| Output type: | Phototransistor |
| Forward current: | 50mA |
| Collector current [Ic]: | 20mA |
| Output voltage [V]: | 30V |
| Operating temperature (range): | -35°C ~ 65°C |
Manufacturer:: LITE-ON
Manufacturer part number: LTH209-01 RoHS
Case style: Rys30.1a
Datasheet
In stock:
80 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 30+ | 100+ | 400+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6031 | 0,3787 | 0,3133 | 0,2805 | 0,2618 |
Manufacturer:: LITE-ON
Manufacturer part number: LTH209-01
Case style: Rys30.1a
External warehouse:
11581 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2964 |
| Manufacturer: | LITEON |
| Number of channels: | 1 |
| Output type: | Phototransistor |
| Forward current: | 50mA |
| Collector current [Ic]: | 20mA |
| Output voltage [V]: | 30V |
| Operating temperature (range): | -35°C ~ 65°C |
| Case: | Rys.30.1a |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols