LTH301-32
Symbol Micros:
OOLTH301-32
Case : Rys.LTH301-32
Optical Sensor Through-Beam 0.591" (15mm)Phototransistor Module, PC Pins, Slot Type; 1-CH; 20mA; 4us; -25°C~85°C
Parameters
| Manufacturer: | LITEON |
| Number of channels: | 1 |
| Output type: | Phototransistor |
| Forward current: | 20mA |
| Collector current [Ic]: | 0,6mA |
| Output voltage [V]: | 30V |
| Operating temperature (range): | -25°C ~ 85°C |
Manufacturer:: LITE-ON
Manufacturer part number: LTH301-32 RoHS
Case style: Rys.LTH301-32
Datasheet
In stock:
185 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 55+ | 220+ | 880+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8028 | 0,5077 | 0,3967 | 0,3636 | 0,3495 |
Manufacturer:: LITE-ON
Manufacturer part number: LTH-301-32
Case style: Rys.LTH301-32
External warehouse:
220 pcs.
| Quantity of pcs. | 55+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3495 |
Manufacturer:: LITE-ON
Manufacturer part number: LTH301-32
Case style: Rys.LTH301-32
External warehouse:
4440 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3495 |
| Manufacturer: | LITEON |
| Number of channels: | 1 |
| Output type: | Phototransistor |
| Forward current: | 20mA |
| Collector current [Ic]: | 0,6mA |
| Output voltage [V]: | 30V |
| Operating temperature (range): | -25°C ~ 85°C |
| Slot width: | 15mm |
| Case: | Rys.LTH301-32 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols