LTV816S
Symbol Micros:
OOPC816ltvs
Case : PDIP04smd
single CTR 320% Vce 80V Uiso 5kV Possible substitute: PC816S
Parameters
| CTR: | 320% |
| Case: | PDIP04smd |
| Output type: | NPN Phototransistor |
| Insulation breakdown voltage: | 5000V |
| Output voltage [V]: | 80V |
Manufacturer:: LITE-ON
Manufacturer part number: LTV-816S-TA1 RoHS
Case style: PDIP04smd
Datasheet
In stock:
754 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2449 | 0,1336 | 0,0877 | 0,0756 | 0,0697 |
Manufacturer:: LITE-ON
Manufacturer part number: LTV-816S-TA1
Case style: PDIP04smd
External warehouse:
8000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0697 |
Manufacturer:: LITE-ON
Manufacturer part number: LTV-816S
Case style: PDIP04smd
External warehouse:
14000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0697 |
Manufacturer:: LITE-ON
Manufacturer part number: LTV816S
Case style: PDIP04smd
External warehouse:
17400 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0757 |
| CTR: | 320% |
| Case: | PDIP04smd |
| Output type: | NPN Phototransistor |
| Insulation breakdown voltage: | 5000V |
| Output voltage [V]: | 80V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols