TLP2361
Symbol Micros:
OOTLP2361
Case : SOP05
Photocoupler; Photo-IC Output; Inverter Logic; Viso 3750Vrms; Vo 6V; Io 10mA; -40°C ~ 125°C; Equivalent: TLP2361(E(T; TLP2361(TPL,E(T; TLP2361(TPR,E(T;
Parameters
| CTR: | N/A |
| Case: | SOP05 |
| Output type: | Photo IC |
| Insulation breakdown voltage: | 3750V |
| Output voltage [V]: | 6V |
Manufacturer:: Toshiba
Manufacturer part number: TLP2361(E(T RoHS
Case style: SOP05
Datasheet
In stock:
80 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 40+ | 125+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6990 | 0,4401 | 0,3530 | 0,3224 | 0,3036 |
Manufacturer:: Toshiba
Manufacturer part number: TLP2361(E(T
Case style: SOP05
External warehouse:
250 pcs.
| Quantity of pcs. | 125+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3036 |
Manufacturer:: Toshiba
Manufacturer part number: TLP2361(TPL,E(T
Case style: SOP05
External warehouse:
93000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3178 |
Manufacturer:: Toshiba
Manufacturer part number: TLP2361(E(T
Case style: SOP05
External warehouse:
1275 pcs.
| Quantity of pcs. | 375+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3095 |
| CTR: | N/A |
| Case: | SOP05 |
| Output type: | Photo IC |
| Insulation breakdown voltage: | 3750V |
| Output voltage [V]: | 6V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols