TSOP2238
Symbol Micros:
OOTSOP2238
Case : Rys.TSOP2238
IR transceiver; frequency: 38kHz; Power: 50mW power supply: -0.3 ~ 6.0 V
Parameters
| Manufacturer: | VISHAY |
| Viewing angle: | 45° |
| Sensing distance: | 45m |
| Carrier frequency: | 38kHz |
| Supply current: | 700uA |
| Supply voltage range: | 2,5V~5,5V |
| Operating temperature (range): | -25°C ~ 85°C |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: TSOP2238 RoHS
Case style: Rys.TSOP2238
Datasheet
In stock:
15 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 5+ | 20+ | 90+ | 360+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7467 | 0,5559 | 0,4122 | 0,3486 | 0,3251 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: TSOP2238
Case style: Rys.TSOP2238
External warehouse:
90 pcs.
| Quantity of pcs. | 30+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3523 |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Viewing angle: | 45° |
| Sensing distance: | 45m |
| Carrier frequency: | 38kHz |
| Supply current: | 700uA |
| Supply voltage range: | 2,5V~5,5V |
| Operating temperature (range): | -25°C ~ 85°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols