32.21.7.012.2000
Symbol Micros:
P 32.21.7.012.2000
Case : 32.21
15A; 12V DC; SPDT; PCB; 200mW; IP67; 3A/30V DC; 6A/250V AC AgCd; 20x10,7x10mm; 7,62mm;
Parameters
| Contacts configuration: | SPDT |
| Coil voltage (V): | 12V |
| DC contact current: | 15A |
| Contact voltage: | 3A/30V DC; 6A/250V AC |
| Coil power: | 0,2W |
| Mounting: | PCB |
| Manufacturer: | FINDER |
| Contacts configuration: | SPDT |
| Coil voltage (V): | 12V |
| DC contact current: | 15A |
| Contact voltage: | 3A/30V DC; 6A/250V AC |
| Coil power: | 0,2W |
| Mounting: | PCB |
| Manufacturer: | FINDER |
| Dimensions: | 20x10,7x10mm; 7,62mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols