34.51.7.024.0010
Symbol Micros:
P 34.51.7.024.0010
Case : rys.34.51.7.024.0010
24V DC; 6A; SPDT; 170mW; PCB; 28 x 5 x 15mm; AgNi;
Parameters
| Contacts configuration: | SPDT |
| Coil voltage (V): | 24V |
| AC contact current: | 6A |
| DC contact current: | 6A |
| Contact voltage: | 250VAC |
| Coil power: | 170mW |
| Mounting: | PCB |
Manufacturer:: FINDER
Manufacturer part number: 34.51.7.024.0010 RoHS
Case style: rys.34.51.7.024.0010
Datasheet
In stock:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 4,9900 | 4,2903 | 4,0170 | 3,8709 | 3,8379 |
Manufacturer:: FINDER
Manufacturer part number: 34.51.7.024.0010
Case style: rys.34.51.7.024.0010
External warehouse:
239 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 5,3865 |
Manufacturer:: FINDER
Manufacturer part number: 34.51.7.024.0010
Case style: rys.34.51.7.024.0010
External warehouse:
100 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 5,1703 |
| Contacts configuration: | SPDT |
| Coil voltage (V): | 24V |
| AC contact current: | 6A |
| DC contact current: | 6A |
| Contact voltage: | 250VAC |
| Coil power: | 170mW |
| Mounting: | PCB |
| Manufacturer: | FINDER |
| Dimensions: | 28x5x15mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols