G2R-24-24DC power relay
Symbol Micros: P G2R-24-24DC
Contractor Symbol:
Case : Rys.G2R
24V; 5A; 530mW; DPDT; 29 x 13 x 25,5mm; fully sealed PCB
Parameters
Contacts configuration: DPDT
Coil voltage type [AC, DC]: DC
Coil voltage (V): 24V
AC contact current: 5A
DC contact current: 5A
Contact voltage: 380VAC/125VDC
Coil power: 530mW
Manufacturer:: OMRON Manufacturer part number: G2R2424DC Case style: Rys.G2R
External warehouse:
400 pcs.
Quantity of pcs. 100+ (Please wait for the order confirmation)
Packaging:
100
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
1600 pcs.
Add to comparison tool
Packaging:
100
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Contacts configuration: DPDT
Coil voltage type [AC, DC]: DC
Coil voltage (V): 24V
AC contact current: 5A
DC contact current: 5A
Contact voltage: 380VAC/125VDC
Coil power: 530mW
Mounting: PCB
Manufacturer: OMRON
Dimensions: 29 x 13 x 25,5mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 70°C