G2RL-2-12VDC miniature relay
Symbol Micros:
P G2RL-2-12DC
Case : Rys.G2RL
12V; 8A; 400mW; DPDT; 29 x 12.7 x 15.7mm PCB
Parameters
| Contacts configuration: | DPDT |
| Coil voltage type [AC, DC]: | DC |
| Coil voltage (V): | 12V |
| AC contact current: | 8A |
| DC contact current: | 8A |
| Contact voltage: | 440VAC/300VDC |
| Coil power: | 400mW |
Manufacturer:: OMRON
Manufacturer part number: G2RL-2 12VDC RoHS
Case style: Rys.G2RL
Datasheet
In stock:
200 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 80+ | 240+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,4521 | 1,9433 | 1,7549 | 1,6677 | 1,6347 |
Manufacturer:: OMRON
Manufacturer part number: G2RL-2 DC12 RoHS
Case style: Rys.G2RL
Datasheet
In stock:
1458 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 80+ | 240+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,4521 | 1,9433 | 1,7549 | 1,6677 | 1,6347 |
Manufacturer:: OMRON
Manufacturer part number: G2RL212DC
Case style: Rys.G2RL
External warehouse:
17735 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,6347 |
Manufacturer:: OMRON
Manufacturer part number: G2RL-2-12DC
Case style: Rys.G2RL
External warehouse:
98 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 2,5831 |
Manufacturer:: OMRON
Manufacturer part number: G2RL212DC
Case style: Rys.G2RL
External warehouse:
4511 pcs.
| Quantity of pcs. | 200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,6347 |
| Contacts configuration: | DPDT |
| Coil voltage type [AC, DC]: | DC |
| Coil voltage (V): | 12V |
| AC contact current: | 8A |
| DC contact current: | 8A |
| Contact voltage: | 440VAC/300VDC |
| Coil power: | 400mW |
| Mounting: | PCB |
| Manufacturer: | OMRON |
| Dimensions: | 29 x 12.7 x 15.7mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols