HF115F/012-2Z4A power relay
Symbol Micros: P HF115f012-2z4a
Contractor Symbol:
Case : Rys.JQX115F.4
8A; 12V; DPDT; coil power 400mW; 29,0 x 16,0 x 13,0mm PCB; equivalent: RM85Z, RM83Z, AZ761; flux proffed; AgSnO2
Parameters
Coil voltage (V): 12V
Contact current: 8A
Type: DPDT
Coil current type: DC
Insulation breakdown voltage: 5000V
In stock:
44 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 20+ 100+ 300+
Add to comparison tool
Packaging:
20/1000
Coil voltage (V): 12V
Contact current: 8A
Type: DPDT
Coil current type: DC