HF115F/024-1Z1A power relay
Symbol Micros: P HF115f024-1z1a
Contractor Symbol:
Case : Rys.JQX115F.3
12A; 24V; SPDT; coil power 400mW; 29,0 x 12,7 x 15,7mm PCB; equivalent: RM85Z, RM83Z, AZ761, G2RL; AgSnO2
Parameters
Coil voltage (V): 24V
Contact current: 12A
Type: SPDT
Coil current type: DC
Insulation breakdown voltage: 5000V
In stock:
450 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 20+ 100+ 300+
Add to comparison tool
Packaging:
20/1000
Coil voltage (V): 24V
Contact current: 12A
Type: SPDT
Coil current type: DC