HF115F/024-1Z3B power relay
Symbol Micros: P HF115f024-1z3b
Contractor Symbol:
Case : Rys.JQX115F.3
16A; 24V; SPDT; coil power 400mW; 29,0 x 12,7 x 15,7mm PCB; equivalent: RM85Z, RM83Z, AZ761, G2RL; AgNi
Parameters
Coil voltage (V): 24V
Contact current: 12A
Type: SPDT
Coil current type: DC
Insulation breakdown voltage: 5000V
In stock:
340 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 50+ 200+
Add to comparison tool
Packaging:
50/500
Coil voltage (V): 24V
Contact current: 12A
Type: SPDT
Coil current type: DC