HF33F/012-HLTF
Symbol Micros: P HF33f012-hltf
Contractor Symbol:
Case : Rys.HF33F.1h
10A; 5A/250V AC; 5A/30V DC; 12V;10a; SPST; 450mW; subminiature; PCB; sensitive; AgSnO2; class F
Parameters
Coil voltage (V): 12V
Contact current: 10A
Type: SPST
Coil current type: DC
Insulation breakdown voltage: 250V
Manufacturer:: Hongfa Manufacturer part number: HF33F/012-HLTF RoHS Case style: Rys.HF33F.1h
In stock:
1000 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 20+ 100+ 500+
Add to comparison tool
Stock available
Until stock lasts
Packaging:
100/500/1000
Coil voltage (V): 12V
Contact current: 10A
Type: SPST
Coil current type: DC