HF33F/024-Z3
Symbol Micros: P HF33f024-z3
Contractor Symbol:
Case : Rys.HF33F.1z
10A; 5A/250V AC; 5A/30V DC; 24V; SPDT; 450mW; 20,5 x 15,3 x 10,2mm subminiature; PCB; AgNi
Parameters
Coil voltage (V): 24V
Contact current: 10A
Power consumption [W]: 0,45W
Contact material: AgNi
Mounting: PCB
Type: SPDT
Coil current type: DC
Manufacturer:: Hongfa Manufacturer part number: HF33F/024-Z3 RoHS Case style: Rys.HF33F.1z
In stock:
644 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 20+ 100+ 400+
100/500/1000
Coil voltage (V): 24V
Contact current: 10A
Power consumption [W]: 0,45W
Contact material: AgNi
Mounting: PCB
Type: SPDT
Coil current type: DC
Insulation breakdown voltage: 250V