HF33F/024-ZS3F power relay
Symbol Micros: P HF33f024-zs3f
Contractor Symbol:
Case : Rys.HF33F.1z
10A; 24V; SPDT; coil power 450mW; 20,5 x 10,2 x 15,3mm PCB
Parameters
Coil voltage (V): 24V
Contact current: 10A
Type: SPDT
Coil current type: DC
Insulation breakdown voltage: 4000V
In stock:
960 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 20+ 100+ 300+
Add to comparison tool
Stock available
Until stock lasts
Packaging:
100/500/1000
Coil voltage (V): 24V
Contact current: 10A
Type: SPDT
Coil current type: DC