HFD3/005-S signal relay SMT monostable
Symbol Micros:
P HFD3005smt
Case : Rys.HFD3.l1smt
2A; 5V; DPDT; coil power 140mW; 15,0 x 7,5 x 9,0mm SMT
Parameters
| Contacts configuration: | DPDT |
| Coil voltage type [AC, DC]: | DC |
| Coil voltage (V): | 5V |
| AC contact current: | 500mA |
| DC contact current: | 2A |
| Contact voltage: | 250VAC/220VDC |
| Coil power: | 140mW |
| Contacts configuration: | DPDT |
| Coil voltage type [AC, DC]: | DC |
| Coil voltage (V): | 5V |
| AC contact current: | 500mA |
| DC contact current: | 2A |
| Contact voltage: | 250VAC/220VDC |
| Coil power: | 140mW |
| Mounting: | SMT |
| Manufacturer: | Hongfa |
| Dimensions: | 15,0 x 7,5 x 9,0mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols