HRS4H-S-DC12V-C power relay
Symbol Micros: P HRS4H-S-DC12V-C
Contractor Symbol:
Case : Rys.HRS4
10A; 12V; SPDT; coil power: 0,36W; 19 x 15,5 x 15,8mm contacts Ag; plastic sealed; PCB
Parameters
Manufacturer: HKE
Type: SPDT
Coil current type: DC
Coil voltage (V): 12V
Contact current: 10A
Manufacturer:: HKE Manufacturer part number: HRS4H-S-DC12V-C RoHS Case style: Rys.HRS4 Datasheet
In stock:
1000 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 250+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
50/250/1000
Manufacturer: HKE
Type: SPDT
Coil current type: DC
Coil voltage (V): 12V
Contact current: 10A