JS-6N-K
Symbol Micros:
P JS6N-K
Case : Rys.JS
Power Relay 6VDC 10A SPDT(29x10x12.5)mm THT
Parameters
| Contacts configuration: | SPDT |
| Coil voltage (V): | 6V |
| Contact voltage: | 400VAC/150VDC |
| Mounting: | THT |
| Manufacturer: | Fujitsu |
| Dimensions: | 29x10x12,5mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Manufacturer:: Fujitsu
Manufacturer part number: JS-6N-K
Case style: Rys.JS
External warehouse:
800 pcs.
| Quantity of pcs. | 400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9327 |
| Contacts configuration: | SPDT |
| Coil voltage (V): | 6V |
| Contact voltage: | 400VAC/150VDC |
| Mounting: | THT |
| Manufacturer: | Fujitsu |
| Dimensions: | 29x10x12,5mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols