i-Autoc SSR Relay KSA240D2-05
Symbol Micros: P KSA240D2-05
Contractor Symbol:
Case : KSA240
240VAC; 4-6VDC; 2A; Zero Crossing; 24 x 6,5 x 21,2mm; Single Phase; 2000VACrms; PCB; -30°C~+80°C;
Parameters
Operating current: 2A
Dimensions: 24 x 6,5 x 21,2 mm
Switched voltage: 240V AC
Control voltage: 9-15V DC
Type: SSR
Manufacturer: I-Autoc (KUDOM)
Manufacturer:: KUDOM Manufacturer part number: KSA240D2-5 RoHS Case style: KSA240
In stock:
40 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 50+ 200+
Add to comparison tool
Packaging:
50
Operating current: 2A
Dimensions: 24 x 6,5 x 21,2 mm
Switched voltage: 240V AC