i-Autoc SSR Relay KSI240D10-L
Symbol Micros: P KSI240D10-L
Contractor Symbol:
Case : KSI
240VAC; 4-32VDC; 10A; Zero Crossing; 58,6 x 45,7 x 26,5mm Single Phase; Triac or SCR; 4000VACrms; -30°C~+80°C; LED
Parameters
Operating current: 10A
Dimensions: 58,6 x 45,7 x 26,5 mm
Switched voltage: 240V AC
Control voltage: 4-32V DC
Type: SSR
Manufacturer: I-Autoc (KUDOM)
Manufacturer:: i-Autoc Manufacturer part number: KSI240D10-L RoHS Case style: KSI Datasheet
In stock:
4 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 2+ 4+ 10+ 40+
Add to comparison tool
Packaging:
2
Operating current: 10A
Switched voltage: 240V AC