A-06-LC/TT ASSMANN DIL socket
Symbol Micros:
P06 A-06-LC/TT
Case : Rys.P06-A
2x3pin; THT; pitch: 2.54mm; two-sided pressure lamella; row spacing: 7,62mm; contact: tin plated, 1A max, eqiv. DIL06
Parameters
| Number of pins: | 6 |
| Manufacturer: | ASSMANN |
| Width [mm]: | 7,62mm |
| Current: | 1A |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
| Type: | DIL |
Manufacturer:: ASSMANN
Manufacturer part number: A-06-LC/TT RoHS
Case style: Rys.P06-A
Datasheet
In stock:
80 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 15+ | 80+ | 400+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3110 | 0,1781 | 0,1324 | 0,1180 | 0,1131 |
Manufacturer:: ASSMANN
Manufacturer part number: A 06-LC-TT
Case style: Rys.P06-A
External warehouse:
50 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2590 |
Manufacturer:: AWSW
Manufacturer part number: A 06-LC-TT
Case style: Rys.P06-A
External warehouse:
880 pcs.
| Quantity of pcs. | 80+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1369 |
| Number of pins: | 6 |
| Manufacturer: | ASSMANN |
| Width [mm]: | 7,62mm |
| Current: | 1A |
| Terminal pitch [m]: | 2,54mm |
| Type: | DIL |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols